03 Май 2024

Вие сте тук

Професионалисти и любители на колоезденето и бягането в надпревара за покоряване на Пирин

23.06.2014

Кемпински Хотел Гранд Арена Банско отново бе началната точка на състезанието „Pirin Run”.

Спазвайки традицията, Банско  отново бе домакин на годишното състезание по планинско бягане и колоездене Pirin Run, което се проведе на 22 юни. В съзтезанието, организирано от Община Банско, сдружение Маратон и 5kmRun.bg, участваха професионалисти и аматьори на възраст между 15-75 години. Спонсори на събитието бяха Кемпински Хотел Гранд Арена Банско, ski.bg, Solomon и верига магазини Sport box, съобщиха от хотела.

Ден преди маратона се проведе предсъстезателен брифинг в една от конферентните зали на хотела. Регистрацията за участие започна рано сутринта в неделя, а на официалния старт в 10:00 ч. се включиха 77 състезатели.

52 участници пробягаха разстоянието от 13 км, за да достигнат крайната точка – връх Вихрен, а 17 велосипедисти изминаха 27 км и финишираха пред хижа Вихрен на 1,950 м. надморска височина. След това съзтезателите се върнаха обратно на старта за награждаването с организиран от хотела транспорт.

Церемонията се състоя следобяд на специално построената сцена, в близост до лоби бар терасата на хотела. Генералният мениджър на Кемпински Хотел Гранд Арена Банско Атанасиос Манос лично награди победителите с уикенд ваучери и им пожела успех в бъдещите спортни начинания.

Победител сред мъжете бегачи стана Шабан Мустафа, а Мария Николова бе отличена с първо място при жените. При велосипедистите пръв финишира Михаил Клечеров.

Автор на снимките: Владислав Георгиев