15 Апр. 2025

Вие сте тук

Обновеното летище в Анталия отваря врати на 12 април

08.04.2025

Напълно реконструираните терминали на международното летище в Анталия ще бъдат  официално открити на официална церемония на 12 април т.г., съобщи  „Хюриет дейли нюз“. 

Площта на терминала за международни полети на летището е разширена от 90 000 до 224 000 квадратни метра, а тази на терминала за вътрешни полети от 37 000 до 75 000 квадратни метра. „С помощта на обновените терминали летището в Анталия ще може да поеме до 82 милиона пътници на година, което е сериозно увеличение спрямо досегашния му капацитет от 35 милиона пътници годишно“, каза турският министър на транспорта и инфраструктурата Абдулкадир Уралоглу , подчертавайки, че броят на местата за самолети на летището в Анталия също е увеличен от настоящите 108 на 176. 

Летището на курортния град Анталия е едно от най-натоварените в Турция, като данните сочат, че през миналата година то е обслужило над 234 000 самолета и общо 39,2 милиона пътници. В първите месеци на 2025 г. трафикът на пътници през летището възлиза на оуткбщо 1,95 милиона души, като отбелязва спад от един процент спрямо предходната година.

THExperts бюлетин

Информирайте се за последни новини!

CAPTCHA
Този въпрос удостоверява, че сте реален потребител.
Subscribe to THExperts бюлетин feed